Sout─Ť┼ż - Komorn├ş hra s p┼Öevahou smy─Źcov├Żch n├ístroj┼» 2023

KAPITOLA DV─Ü – JAK TO DOPADLO?

V SOBOTU 4. B┼śEZNA 2023 PROB─ÜHLO KRAJSKÉ KOLO SOUT─Ü┼ŻE V KOMORNÍ H┼śE S P┼śEVAHOU SMY─îCOVÝCH NÁSTROJ┼«.

A JAK TO DOPADLO? NEBUDU VÁS DLOUHO NAPÍNAT-SKV─ÜLE-MIMO NAŠE O─îEKÁVÁNÍ.

Mini-trio získalo první místo s postupem do celostátního kola.

Hrálo naprosto ú┼żasn─Ť.

Krajské kolo - Capriccio, Intermezzo: A. Tu─Źapský, Allegretto: F. Bridge

Další trio podalo mimo┼Öádný výkon a získalo také první místo. Kdy┼ż se Andrejka s Beátkou p┼Öi hraní na sebe usmály, m─Ťli radost z hudby úpln─Ť všichni. A to Andrejka ve st┼Öedu onemocn─Ťla a m─Ťla vysoké teploty.

Ladík také bedliv─Ť sledoval své kolegyn─Ť, hrál citliv─Ť a podal profesionální výkon. Díky tomu získal zvláštní cenu za vynikající interpretaci.

Krajské kolo sout─Ť┼że - Kindertrio: Klengel, Kdy┼ż m─Ť stará matka: Dvo┼Öák, Saltarello: Bridge

.

Trio Olešská nastoupilo za trošku zvláštních okolností. Kdy┼ż si Katka, která hraje na violoncello, cht─Ťla polo┼żit noty na pult, ten se rozlo┼żil a spadl na zem. Co te─Ć? Našt─Ťstí p┼Öisp─Ťchala z publika pomoc a mohlo se hrát!

Toto trio je také nositelem první ceny a náhradníkem pro postup do celostátního kola. Nora hrála skladbu Debussyho tak mimo┼Öádn─Ť, ┼że je i ona majitelkou zvláštní ceny za vynikající interpretaci.

Krajské kolo sout─Ť┼że - Klavírní trio G dur 3. a 4.v─Ťta: C.Debussy

Výsledky nás neskute─Źn─Ť t─Ťší, ale mnohem d┼»le┼żit─Ťjší je, ┼że se naši studenti n─Ťco nového nau─Źili, t┼Öeba poslouchat jeden druhého a spolupracovat. Pro dnešní rozhádanou dobu to jsou d┼»le┼żité vlastnosti.

A všichni hráli s chutí! Jako t┼Öešni─Źka na dortu je fakt, ┼że naše ZUŠ  Praha 10, Olešská 2295 jako jediná v Praze získala t┼Öi první místa a dv─Ť zvláštní ceny!

Sláva d─Ťtem, jejich pedagog┼»m a rodi─Ź┼»m, kte┼Öí své d─Ťti mimo┼Öádn─Ť podporují!

┼Ż├ídn├ę fotografie